نام اخبار ایران تصویر انگلیس انگلیسی

نام: اخبار ایران تصویر انگلیس انگلیسی اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار حوادث محاکمه مردی که ٣٠ سال قبل زنی را کشت

دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران پیگیری به پرونده قتل زنی را که تابستان سال ٦٦ به دست پسر نوجوانی به قتل رسیده ولی راز قتلش ٣٠ سال سربه‌مهر باقی مان

محاکمه مردی که ٣٠ سال قبل زنی را کشت

عبارات مهم : جنایت

دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران پیگیری به پرونده قتل زنی را که تابستان سال ٦٦ به دست پسر نوجوانی به قتل رسیده ولی راز قتلش ٣٠ سال سربه مهر باقی مانده بود، در دستور کار خود قرار داد.

به گزارش شرق ، متهم این پرونده زمانی که نوجوانی ١٦ساله بود، زنی را به قتل رساند و بعد متواری شد و ٣٠ سال بعد زمانی که ٤٦ساله بود شناسایی و بازداشت شد. تابستان سال ٦٦ مردی نزد پلیس رفت و گفت مادر پیرش به قتل رسیده است.

او گفت: منزل ما در شهرک احمدیه هست. مادرم با من و خانواده ام زندگی می کرد. چند روز قبل چون یکی از اقوامم فوت شده است بود، جهت شرکت در مراسم ترحیم به شهرستان رفتیم و دختر چهارساله ام را نزد مادرم گذاشتم. ولی هنگامی که برگشتیم، با جسد مادرم در وسط منزل روبه رو شدیم. او با ضربات چاقو به قتل رسیده و نمی دانم چه کسی این کار را کرده بود. مأموران پلیس از این مرد درخواست کردند راجع به قتل مادرش چند مظنون معرفی کند ولی او گفت به هیچ کس مظنون نیست. در این شرایط مأموران پلیس راه دشواری را جهت شناسایی عامل این جنایت پیش رو داشتند. با وجود اين تلاش ها ادامه یافت ولی بعد از مدت ها تحقیق پرونده به نتیجه ای نرسید.

محاکمه مردی که ٣٠ سال قبل زنی را کشت

با وجود اینکه عامل قتل زن سالخورده شناسایی نشده بود، ولی این پرونده در اختیار مأموران پلیس آگاهی قرار داشت و آنان همچنان به دنبال رازگشایی از این جنایت بودند. تا اینکه با گذشت ٣٠ سال از تشکیل این پرونده آنها به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می داد مردی به نام جمشید عامل قتل پیرزن هست. شواهد به دست آمده حاکی از آن بود که هنگام وقوع جنایت منزل خواهر این مرد در همسایگی منزل مقتول در شهرک احمدیه قرار داشت ولی چند هفته بعد از جنایت خواهر جمشید منزل اش را فروخته و از آنجا نقل مکان کرده است.

در این شرایط مأموران ابتدا باید منزل خواهر این مظنون را پیدا می کردند. این کار چند روز وقت برد تا اینکه در شرایطی که هیچ اطلاعاتی از جمشید و خواهرش وجود نداشت، افسران اداره دهم آگاهی موفق شدند محل سکونت جمشید را کشف کنند. این اطلاعات نشان می داد او در منطقه قلعه حاج موسی در جنوب پایتخت کشور عزیزمان ایران زندگی می کند. به این ترتیب صبح روز سوم تیر ماه در عملیاتی غافلگیرکننده این قاتل فراری را بعد از ٣٠ سال فرار دستگیر کردند.

دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران پیگیری به پرونده قتل زنی را که تابستان سال ٦٦ به دست پسر نوجوانی به قتل رسیده ولی راز قتلش ٣٠ سال سربه‌مهر باقی مان

با وجود اعتراف اولیه جمشید، هیچ کس از شرح جنایتی که او مرتکب شده است بود، اطلاعی نداشت. به همین علت وی تحت بازجویی های فنی- تخصصی قرار گرفت. او گفت: ٣٠ سال از این ماجرا می گذرد. آن وقت ١٦ سال داشتم. پدرم مسئله مالی داشت و من را از منزل بیرون انداخت. من هم که جایی را نداشتم، به منزل خواهرم در شهرک احمدیه رفتم و یک ماه در منزل او زندگی کردم. در این مدت پیرزنی که در همسایگی منزل خواهرم زندگی می کرد، توجهم را به خودش جلب کرده بود. او یک بز داشت و با پسرش زندگی می کرد. وی ادامه داد: روزی خواهرم گفت که یک نفر جهت پیرزن ٣٥٠ هزار تومان پول آورده است.

من هم به علت پرسشها مالی که داشتیم وسوسه شدم تا این پول ها را که آن وقت ارزش زیادی داشت، به دست بیاورم. روز اتفاق جهت دزدی پول ها وارد حیاط منزل پیرزن شدم. او نشسته بود و سبزی خرد می کرد. هنگامی که من را دید، پرسید که چه کار می کنی و آیا وارد منزل ام شده است ای؟ من هم به دروغ گفتم دلم درد می کند و از او نبات خواستم ولی پیرزن که به من مشکوک شده است بود، گفت نبات ندارد و به طرفم آمد و من را هل داد. روی زمین افتادم و ناگهان دستم به چاقویی خورد که پیرزن با آن سبزی خرد می کرد.

آن را برداشتم و به پیرزن حمله کردم. نمی دانم چند ضربه به او زدم ولی در ادامه جسدش را داخل منزل کشیدم و همه جا را جست وجو کردم ولی هیچ پولی آنجا نبود. با وحشت زیادی از آنجا به منزل خواهرم رفتم و لباس های خون آلودم را عوض کردم و با دوچرخه فرار کردم. مدتی بعد هنگامی که خواهرم فهمید که پیرزن همسایه را من به قتل رسانده ام، منزل اش را فروخت و از آنجا رفت. متهم در ادامه اعترافاتش گفت: در این ٣٠ سال مدام عذاب وجدان داشتم و در زندگی ام هر لحظه مسئله داشتم. هیچ کاری در زندگی ام درست انجام نمی شد و هر لحظه گرفتار و بدهکار بودم.

محاکمه مردی که ٣٠ سال قبل زنی را کشت

هر مرتبه که معامله ای انجام می دادم شکست می خوردم و ضرر می کردم و همه می گفتند من کلاهبردارم و از من شکایت می کردند. عذابی که می کشیدم خیلی سنگین بود و می دانستم به خاطر این است که مرتکب قتل شده است ام ولی تاوانش را بعد ندادم. در این مدت با خواهرم هم مسئله داشتم و او مرتب این عنوان را به روی من می آورد. حالا که بازداشت شده است ام، تصمیم گرفتم واقعیت را بگویم. بعد از اعترافات این مرد به قتل و بازسازی صحنه جرم با شکایت اولیای دم و صدور کیفرخواست قتل عمدی پرونده جهت پیگیری به شعبه ٧ دادگاه کیفری استان پایتخت کشور عزیزمان ایران ارسال شد و متهم به زودی پای میز محاکمه می رود.

واژه های کلیدی: جنایت | زندگی | پیرزن | پرونده | پرونده قتل | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs