نام اخبار ایران تصویر انگلیس انگلیسی

نام: اخبار ایران تصویر انگلیس انگلیسی اخبار گوناگون

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی ممنون آقای ترامپ حداقل جهت این یک مورد

اعلام این فهرست‌ها نشان داده شد که فساد و رانت‌خواری در کشور بیداد می‌کند و سال‌هاست پول این کشور با سوءاستفاده و عدم مدیریت در حال چپاول است.

ممنون آقای ترامپ حداقل جهت این یک مورد

ممنون آقای ترامپ حداقل جهت این یک مورد

عبارات مهم : ایران

اعلام این فهرست ها نشان داده شد که فساد و رانت ذلت در کشور بیداد می کند و سال هاست پول این کشور با سوءاستفاده و عدم مدیریت در حال چپاول است.

به گزارش عصرایران، به شدت یک پرسش جدی ذهنم را درگیر کرده هست؛ در این کشور چه خبر است؟ با دلار 4200 تومانی یک تیم فوتبال تایر ماشین وارد کرده هست. یک شرکت ماشین سازی، چایی وارد کرده یا شرکت وارد کننده پارچه 120 هزار یورو لوبیا چیتی وارد کرده است.

یاللعجب از این سرزمین. کشور با بحران های بزرگ و کوچک سرکار دارد و یک عده با سوءاستفاده از این شرایط در حال چاپیدن مردم و حق آنها هستند.

در کجای دنیا واردات کاغذ را به شرکتی که «پرلیت» همان ماده سفید رنگی است که مانند سنگریزه در خاک گلدان دیده می شود واگذار می کند. حدود 23 شرکت ارز دولتی جهت ورود کاغد به کشور گرفته اند و روزنامه ها در حال خرید کاغذ با ارز 8 هزارتومانی هستند.

اینها تازه بخشی از فهرست انتشار یافته و قرار است اسامی جدیدی احتمالا با موارد عجیب و غریب تر در روزهای آینده منتشر شود.

ممنون آقای ترامپ حداقل جهت این یک مورد

مشکل مهم ما نه تنها در خارج مرزهای کشور عزیزمان ایران بلکه در داخل همین سرزمین هست. وظیفه آمریکا، عربستان و اسرائیل که با ما روشن است ولی کسانی که در داخل با سرمایه های کشور در حال غارت کشور عزیزمان ایران هستند به معنای واقعی کلمه دشمن مردم اند.

اعلام این فهرست و احتمالا فهرست های بعدی این پرسش را در ذهن ایجاد می کند که دولت، مجلس و قوه قضاییه کجا هستند که این افراد می توانند به آسانی در اوج پرسشها اقتصادی و اجتماعی هر کاری که دلشان می خواهد انجام دهند.

به مردم توصیه می شود که در شرایط بحرانی اقتصادی فعلی، مواظب دخل و خرج خود باشند؛ صرفه جویی کنند و تا جایی که ممکن است ارز را از کشور خارج نکنند بعد یک عده از شرکت های دولتی، نیمه دولتی،خصوصی و «حکومتی شبه خصوصی»با ارز دولتی به لوبیا وارد می کنند.

نهادهای نظارتی دقیقا کجا هستند؟ دولت دقیقا بر چه اساسی به شرکت ها ارز دولتی داده است؟ مجلس آیا قوانینی را تصویب نمی کند که اینگونه ارز دولتی خرج واردات لوبیا چیتی نشود.

ارز دولتی اساسا به شرکت هایی داده می شود که کالاهای اعلام شده است را وارد می کنند از جمله کالاهایی که پرسشها مردم مانند دارو را حل کنند. در کشور عزیزمان ایران ولی گویی داستان، داستان دیگری هست. هرکه پارتی اش بیشتر، دلار دولتی اش بیشتر.

الان بااهمیت ترین انتظار مردم از دستگاه های نظارتی و قضایی پیگیری این فهرست های منتشره و برخورد قاطع با این شرکت هاست.

باید پرسیده شود آیا به شرکتی که تابلوهای برق وارد می کند، ارز دولتی جهت وارد کردن ذرت جهت خوراک دام داده شده است است؟

اعلام این فهرست ها نشان داده شد که فساد و رانت ذلت در کشور بیداد می کند و سال هاست پول این کشور با سواستفاده و عدم مدیریت در حال چپاول است.

انتظار از دولت این است که فهرست تمام کسانی که ارز دولتی گرفته اند را منتشر کند و قوه قضاییه هم به صورت سریع با سوءاستفاده کنندگان برخورد کنند.

نه تنها فهرست های انتشار یافته بلکه می شود به لیست های سال های گذشته نیز ورود کرد و دید آنجا چه اوج و پایین های عجیب و غریبی شده است است.

شاید در این یک زمینه باید از ترامپ ممنون باشیم که با اعمال دوباره تحریم ها باعث شد فضای اقتصادی کشور عزیزمان ایران به سمت شفافیت حرکت کند. این شفافیت باید به گونه ای باشد که فرد و نهادی جرات نکند یک ریال را از آن سو به این سو ببرد.

واژه های کلیدی: ایران | لوبیا | اقتصادی | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs